سالروز تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام

صلی الله علیک یا ابا صالح المهدی

بشنو از این قبرها بانگ اناالمظلوم را     تا که مهدی باز آید، این ندا دارد بقیع

تا شود ثابت که نور حق نمی‎گردد خموش   گرچه ویران شد، جلال کبریا دارد بقیع

سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع) را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) و تمام شیعیان و شیفتگان زیارت آن قبور مطهر تسلیت عرض می کنم.

یوم الهدم روز ویرانی

۸ شوال به روز  “یوم الهدم” ( روز ویران کردن ) معروف هست .
به دلیل اینکه به این روز بسیار مهم چه در فضا مجازی و چه در فضا حقیقی پرداخته نمیشود برآن شدیم تا هرچند کم و کوچک مطلبی درباره این واقعه مذهبی وتاریخی بزرگ بگذاریم.

در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری پس از اشغال مکه ، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیزبن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور هم چنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنین مادر حضرت اباالفضل العباس – علیه السلام – و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق – علیه السلام –  و بسیاری قبور دیگرپرداختند . ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق – علیهم السلام – قرار داشت را از جا در آورده ، بردند . اما این اولین حمله آنان به مدینه نبود . آنان در سال ۱۲۲۱ هجری نیز یک بار دیگر به مدینه هجوم برده ، پس از یک سال و نیم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصزف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشیای گرانبهای حرم پیامبر – صلی الله علیه و آله و سلم – و تخریب و غارت قبرستان بقیع نمودند .

واقعا در عجب هستم !!!

قبور چهارم امام شعیان و چهار نور الهی را با خاک یکسان کردن و ما شیعیان چه میکنیم نه سایت های مذهبی ما نه رسانه ملی ما مانور مناسبی نمی دهند نمیگم کاری نمیکنن اما آنقدر هم قابل توجه نیست!!!

با این کم کاری ها در مقابل حضرت ولی عصر ( عج ) چه پاسخی خواهیم داشت!؟

ان شاء الله که خداوند از سر تقصیر ما بگذرد

امین

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.