۵۰ سال حضور در عرصه ورزش

بسم الله الرحمن الرحیم
مرکز اطلاع رسانی رزم انتظاران

استاد علمایی نیم قرن تلاش و کوشش

 

در آستانی روز فرخنده و با شکوه ۱۵ شعبان هستیم و برنامه بزرگ و مهمی هم در راه داریم

بزرگداشت نیم قرن مربیگری استاد گرانقدر حاج احمد علمایی

یکشنبه نیمه شعبان ۱۴۳۲ – مقارن با ۲۶/تیر/۱۳۹۰ – ساعت ۱۷ الی ۲۰

خیابان حافظ – نبش خیابان نوفل لوشاتو – مجموعه فرهنگی ورزشی حیدرنیا

در ادامه مطلب میتوانید عکس های از استاد علمایی ببینید به همراه مطالبی که دیگر سایت های خبر در مورد این بزرگداشت گزاشته اند

عکس های از استاد حاج احمد علمایی

بروی عکس ها کلیک کنید تا در اندازه بزرگ ببینید

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران   50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

50 سال حضور در ورزش رزمی ایران

 

 

سایت های که اخباری با این مضامین در صفحه اصلی خود گذاشتن :

  صراط نیوز ،  بی باک نیوز ، مشرق نیوز ، ازاد نگار و حیات نیوز

 

سرویس ورزشی بی باک

 

معرفی سبک و ارتباط آن با انتظار فرج امام زمان (ارواحناه فداه)

استاد حاج احمد علمایی در این باره می گوید:سبک رزم انتظاران حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) تلفیقی از یک سبک کاراته جهانی و تکنیکهای رزمی می باشد که تجربه ای ۵۰ ساله از رشته کشتی کچ را به همراه دارد. این سبک بنا به تفکر فرهنگی، دینی و ورزشی اینجانب پایه ریزی شده است و از آنجایی که هدف اصلی ورزش ساختن جسم و روح و در نهایت به عرصه کشیدن انسانیت در سطح جامعه است. سعی خود را بر آن داشتیم که در این سبک از ابعاد اخلاقی هم استفاده کنیم زیرا که جامعه ی ما نیاز به انسانهایی خود ساخته و توانگر برای اداره ی امور دارد و در همین راستا چون در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ما با فرهنگ بسیج ارتباط تنگاتنگ داشتیم، براساس نیاز به خط ولایی و دفاع از مکتب ولایی این سبک را ابداع کردیم تا بتوانیم جوانان سلحشور و پرتحرک جامعه را بیشتر به سوی انتظار فرج حضرت ولی عصر (ارواحناه فداه) هدایت کنیم. لازم است این مطلب را هم متذکر شوم که انتخاب این رشته که تلفیقی از کاراته و تکنیکهای رزمی است بدین منظور بود که جوانان ما بتوانند با سیمای سربازی آقا امام زمان (عج) در عرصه ی ورزشهای رزمی خودنمایی کنند و احسن ها را بر زبان مردم بیاورند و به جهانیان انسانیت را نشان دهند و باید گفت همین جوانان با همین طرز تفکر توانستد در هشت سال دفاع مقدس با تکیه بر نیروی ایمان و سلامتی جسم دنیای کفر را به زانو در آورند. بر همین اساس و با همین ابزار ما تلاش می کنیم که سفره ی انتظار را گسترش داده و انشاالله انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) اتصال دهیم.
به امید روزی که خداوند به ما لیاقت بدهد که در کنار رهبر عزیزمان پرچم انقلاب را به دست صاحب آن تقدیم کنیم و در رکاب آن حضرت به درجه رفیع شهادت نائل آییم.

اهداف سبک رزم انتظاران حضرت مهدی(عج)

اهداف سبک رزم انتظاران حضرت مهدی (عج) از دو جنبه قابل بررسی است:
الف. جنبه ی جسمانی
ب. جنبه ی روحانی
که به بررسی این دو موضوع می پردازیم
الف – جنبه جسمانی: ما برای ساختن جسم نیاز به ابزارهایی داریم که در مطالب گذشته در مورد این ابزارها صحبت کردیم که اهم آنها عبارتند از:
•  تکنیکهای فردی و جمعی در زمینه ی کاراته
•  تکنیکهای انتخابی از ورزش کشتی کچ که در این قسمت دارای تجربه ای ۵۰ ساله هستیم.
•  همچینین ابداع تکنیکهای جدید که بتوان در این راستا بهره ی بهتری از آنها گرفت.
ب – جنبه روحانی: که مهمترین هدف ما از این سبک جنبه ی روحانی است. زیرا که روح سالم می تواند بدنی سالم بسازد. در این راستا با وجود نزدیکی محل باشگاه به مسجد کار ما آسانتر شده است. زیرا بهترین و ارزشمندترین محل برای سیقل دادن و تجلی دادن به روح مسجد است. همچنین با برگزاری کلاسهای قرآن و سعی در عمل به آن و همینطور خواندن دعاهای وارده و برگزاری کلاسهای احکام سعی می کنیم که به هدف والای خود یعنی ساختن روح و نزدیکی آن به خداوند تبارک و تعالی برسیم.

معرفی اجمالی استاد علمائی

حاج احمد علمایی در سال ۱۳۲۳ در روستای هریس از توابع شهرستان سراب به دنیا آمده اما بیشتر عمر خود را در تهران سپری کرده است.

به نوشته مشرق، حاج احمد یکی از انسانهایی است که در میان ما زندگی می کند ولی به باورهایی که ما آنها را فراموش کرده ایم همچنان معتقد است. ارزش هایی همچون سربازی برای امام زمان و ولی فقیه ، شاهد و حاضر بودن شهدا و امام، آثار و تبعات نیکی به پدر و مادر و نماز اول وقت و …

این انسان وارسته از سنین نوجوانی به ورزش های رزمی علاقه مند شد و در سنین جوانی به درجه استادی در ورزش کشتی کج رسید. (در آن زمان (قبل از انقلاب حدود سال ۱۳۳۵) تنها ورزش رزمی موجود در ایران ورزش کشتی کج بود.) ایشان از سال ۱۳۴۰ به امر مربی گری پرداخته و تا کنون نیز این کار را رها نکرده است.

وی پس از انقلاب و با ورود ورزش رزمی کاراته به ایران، به سفارش یکی از دوستان به فعالیت در رشته کاراته پرداخته و تاکنون موفق به اخذ کمربند مشکی دان ۸ شده است. ایشان سبکی جدید با نام رزم انتظاران در فدراسیون کاراته به ثبت رسانده(که تلفیقی از کاراته و کشتی کج می باشد) و کمیته ای را با نام کمیته رزمی مساجد کشور به ثبت رسانده است. به پاس تلاش های ایشان در امر توسعه کاراته ، فدراسیون کاراته ایران دو دان افتخاری نیز به ایشان اعطا کرده است.
این مربی ممتاز کشوری در سالهای متمادی مربیگری، شاگردان بسیاری تربیت کرده که بسیاری از آنان در هشت سال جنگ تحمیلی به شهادت رسیده اند. آخرین شهید باشگاه حاج احمد علمایی، شهید امیر حسام ذوالعلی دارای کمربند مشکی دان یک است که در قضایای فتنه سال ۱۳۸۸ توسط عوامل فتنه به شهادت رسید. عکس شهدای باشگاه همواره در راهروی ورودی باشگاه خودنمایی می کند و زینت بخش این مکان ورزشی می باشد.

تکنیک های رزمی ابداعی و تلفیقی با کاراته یکی از ویژگی های کلاس های حاج احمد علمایی است، حاج احمد در این رابطه و این نوع تکنیک ها می گوید: در این سبک یک نوع تلفیقی از فن های کاراته با فرهنگ ایرانی اسلامی به وجود آمده به این صورت که علاوه بر فن ها و ضربات ابتکاری از کلمات و اصطلاحات ایرانی اسلامی و نام ائمه استفاده می شود.

به طور مثال در رشته کاراته و ورزش های رزمی  از اصطلاحاتی مانند اوس و یا کیاکشی استفاده می شود که ما در این باشگاه به جای این لغات از یا علی و یا حسین استفاده می کنیم.

همه ساله در روز نیمه شعبان جشنواره فرهنگی ورزشی از سوی کمیته رزمی مساجد کشور برگزار میشود. امسال نیز این جشنواره در روز نیمه شعبان برگزار خواهد شد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.زیرا امسال مصادف با نیم قرن مربی گری حاج آقا علمایی است.

این پیشکسوت ورزشهای رزمی که همچنان مانند یک جوان ۱۸ ساله ورزش میکند، الگویی مناسب چه از جهت ورزشی و چه از جهت اخلاقی برای جوانان می باشد.

 

صراط نیوز به بهانه پنجاهمین سال مربیگری شیرمرد ولایی حاج احمد علمایی به  معرفی سبک رزم انتظاران از زبان این استاد ورزشهای رزمی می پردازد .

سبک رزم انتظاران حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) تلفیقی از یک سبک کاراته جهانی و تکنیکهای رزمی می باشد که تجربه ای ۵۰ ساله از رشته کشتی کچ را به همراه دارد. این سبک بنا به تفکر فرهنگی، دینی و ورزشی اینجانب پایه ریزی شده است و از آنجایی که هدف اصلی ورزش ساختن جسم و روح و در نهایت به عرصه کشیدن انسانیت در سطح جامعه است. سعی خود را بر آن داشتیم که در این سبک از ابعاد اخلاقی هم استفاده کنیم زیرا که جامعه ی ما نیاز به انسانهایی خود ساخته و توانگر برای اداره ی امور دارد و در همین راستا چون در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ما با فرهنگ بسیج ارتباط تنگاتنگ داشتیم، براساس نیاز به خط ولایی و دفاع از مکتب ولایی این سبک را ابداع کردیم تا بتوانیم جوانان سلحشور و پرتحرک جامعه را بیشتر به سوی انتظار فرج حضرت ولی عصر (ارواحناهفداه) هدایت کنیم. لازم است این مطلب را هم متذکر شوم که انتخاب این رشته که تلفیقی از کاراته و تکنیکهای رزمی است بدین منظور بود که جوانان ما بتوانند با سیمای سربازی آقا امام زمان (عج) در عرصه ی ورزشهای رزمی خودنمایی کنند و احسن ها را بر زبان مردم بیاورند و به جهانیان انسانیت را نشان دهند و باید گفت همین جوانان با همین طرز تفکر توانستد در هشت سال دفاع مقدس با تکیه بر نیروی ایمان و سلامتی جسم دنیای کفر را به زانو در آورند. بر همین اساس و با همین ابزار ما تلاش می کنیم که سفره ی انتظار را گسترش داده و انشاالله انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) اتصال دهیم.

به امید روزی که خداوند به ما لیاقت بدهد که در کنار رهبر عزیزمان پرچم انقلاب را به دست صاحب آن تقدیم کنیم و در رکاب آن حضرت به درجه رفیع شهادت نائل آییم.

انشاءالله

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.